english Právě se nacházíte na ČESKÉ verzi
Roman Vícha

Narodil se v Ostravě 1. 7. 1979. Pochází z muzikantské rodiny. Nejen jeho otec, ale i oba dědečkové byli bubeníci. Bicím nástrojům se věnuje od svých třinácti let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. V roce 1999 se přestěhoval do Prahy.
Absolvoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté také na Vyšší odborné škole se zaměřením na jazz. V současnosti hraje s mnoha předními českýmy a slovenskými umělci, spolupracuje se zahraničními muzikanty a je vyhledávaným studiovým hráčem. Už 6 let učí bicí nástroje na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Spolupráce: Ewa Farna, Muff, Martin Brunner, Jana Kirschner, Ivan Král, Yvonne Sanchez, Janek Ledecký, Vladimir 518, Karel Gott, Igor Ochepovsky, Lenka Nová, Lenka Dusilová, Jaromír Honzák, IMT Smile (SK), Leoš Mareš, Anna K., Honza Ponocný, The Tap Tap, Michal Ambrož, Steve Walsh (USA), Brian Charette (USA), Melanie Scholtz (JAR), Nils Berg (SWE), Oskar Schönning (SWE), Sarah Tolar (USA), Gerald Clark (JAR), Mike Ross (UK), Brian Seeger (USA), Casandra Faulconer (CAN), Grzegorz Karnas (PL).